Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek

Kavaklıdere Oto | Reklam
Reklam alanı | Ticari işletme sahipleri Siz de sitemize reklam verebilirsiniz. Bilgi için: reklam@fiategea.net
| Reklam
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek
#1
Fiat Chrysler, başarısız birleşme girişimlerinin ardından Hyundai ile hidrojen motoru üretimine dair anlaşmaya varıldığını açıkladı.

http://im.haberturk.com/2017/12/04/ver15...20x410.jpg
Fiat Chrysler son dönemde dev birleşme arayışlarıyla adının anılmasının ardından bu kez önemli bir ortaklığa imza attığını duyurdu. Güney Koreli Hyundai ile parça tedariği anlaşması bulunan İtalyan otomotiv devi iş birliğini genişleterek motor üretiminde anlaştı. 

Hidrojen motoru üretecek ikilinin anlaşmasının şanzımanları da kapsadığı açıklanırken FCA CEO'su Sergio Marchionne ortaklığı 'güçlü' olarak niteledi. Milano yakınlarındaki Alfa Romeo Müzesi'nde duyurulan anlaşmayla ilgili Marchionne "Diğer otomobil üreticilerinin ileri düzey şanzıman ve hidrojen teknolojilerimize ilgi göstermesi memnuniyet verici." dedi.

Fosil yakıtlar sonrası piyasayı domine etmesi beklenen elektrikli teknolojinin yanı sıra hidrojenin de önemli yer tutması bekleniyor. Ticari yakıt pili araçlarında lider olan Hyundai son dönemde Japon Toyota'nın gerisine düşmüştü.
Hyundai halihazırdaki ix35 üretimine ek olarak gelecek yıl hidrojenle güçlendirilmiş büyük SUV da çıkaracağını açıklamıştı. Fiat Chrysler ise sınırlı durumda da olsa elektrikli araba geliştirmeye odaklanmış durumda. Geçen yıl Pacifica minivan modelinin hibrid modelini çıkaran FCA, gelecek yıl için 500 subcompact modelinin plug-in versiyonunu hazırlıyor.
Cevapla
Beğenme:

Anahtar Kelimeler

Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek, Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek İncelemesi, Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek Videosu, Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek Online izle, Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek Fotoğrafı, Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek Yorumu, Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek Hakkında, Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek Nedir, Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek Açıklaması, Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek Oyunu, Fiat Chrysler ve Hyundai Ortak Hidrojen Motoru Üretecek Fiyatı


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi